22 Temmuz 2012 Pazar

Hoşçakal ZuRNa!!...


28 Haziran Perşembe günü emektar ZURNA'm ile vedalaştım. Haziran ortasında TUVTurk muayenesini yaptırdıktan sonra karar verdik satmaya. Muayeneden geçti, bir sorun olmadı ama sürekli masraf çıkarıyor. Temmuz ayı malum MTV ayı, e bu arada Zorunlu Trafik Sigortası derken biz Zurna'yı satalım dedik.

İlk iş iç dış yıkattık güzelce, tertemiz oldu Zurnacık. Sonra fotoğraflarını çektik, sahibinden.com'a, facebook hesaplarımıza ilanı koyduk. Ben ayrıca mahallemizin google grubuna da ilan gönderdim.

Biz bu kadar etrafa duyurmaya çalışırken meğer Zurna'mın kısmeti gözümüzün dibindeymiş. Sitemizin güvenlik görevlilerinden biri uğradı günün birinde. 21 yaşındaki kızı için bir araba istiyormuş, bizim Zurna'yı da taa ne zamandan görür beğenirmiş (kız isteme merasimi gibi oldu biraz). "Fiyatta anlaşırsak ben almak isterim" dedi. Anlaştık da. Böylece 1 hafta içerisinde Zurnacık el değiştirmiş oldu.

Araba bile olsa öyle hislendim ki işlemleri hallederken. Hele en son noterde anahtarı teslim ettim ya, bittim o anda. Zurna çok özel bir arabaydı, bizim Sevgilimle kavgamıza da şahit oldu, mutluluğumuza da. Bir gün olsun  zorluk çıkarmadı bize. Tamam birkaç kere kapıları donduğu için bagajdan girmek zorunda kaldık; ama Mercedeslerin, jiplerin kardan yolda kaldığı zamanlarda da tıpış tıpış getirdi bizi evimize kadar. Sevgilim büyük bir kaza atlattı onunla, "bu araç pert" dediler biz bırakmadık, tamir ettirdik. Sapasağlam da oldu.

Biz de onu hep güzel, düzgün kullanmaya gayret ettik, çok sevdik. Dilerim yeni ailesi de onu çok sevsin, LPG taktırmasın, kazasız belasız kullansınlar.

Hoşçakal canım ZURNA'm, iyi ki vardın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder